Aneta Buczak

Wiceprezes ds. PR w klubie Toastmasters IG Wodzisław. Z klubem od samych jego początków w 2016 roku.

5 cech udanego przemówienia

Zdarza Ci się mówić do małej grupy ludzi? A może do dużej publiczności? Nieważne - tak czy inaczej chcesz mieć pewność, że Twoja mowa będzie niezapomniana i przyjemna w odbiorze. Prześledź 5 cech udanego przemówienia.

Idea Toastmasters

Toastmasters International to międzynarodowa organizacja non-profit. Działa już od prawie 100 lat, a swój początek datuje na rok 1924. Celem organizacji jest kształcenie liderów oraz mówców. Odbywa się to poprzez realizację poszczególnych projektów edukacyjnych pozwalających na rozwijanie umiejętności werbalnych i niewerbalnych. Spotkania w klubach odbywają się w pozytywnej, przyjaznej atmosferze, a goście są zawsze mile widziani. To, za co członkowie Toastmasters cenią klub najbardziej, to wszechstronny rozwój osobisty, poprawa pewności… Czytaj więcej »Idea Toastmasters

Kto to jest Toastmaster?

Toastmaster (czyli mistrz toastów) to oryginalnie postać, która miała za zadanie prowadzić wydarzenia publiczne. Do obowiązków takiego mistrza należało przygotowanie wydarzenia, ustalenie kolejności występowania mówców, zapowiadanie ich, a także dbanie o prawidłowy przebieg spotkania. Niejednokrotnie wiązało się to z potrzebą reagowania na pojawiające się na bieżąco przeszkody np. dzięki zabawianiu publiki krótkimi anegdotami. Zwykle osoba taka miała dbać o to, aby bale charytatywne, bankiety czy inne wydarzenia nie były dla… Czytaj więcej »Kto to jest Toastmaster?

Chcesz przyjść na spotkanie?

Wiesz, że nasz klub to coś właśnie dla Ciebie, ale czujesz się nieco nieswojo w grupie nowych ludzi i w zupełnie nowej sytuacji? No to Cię zaskoczymy! Wiesz, że niemal na każdym spotkaniu nasz klub odwiedzają nowe osoby? Spośród członków klubu wyznaczona jest osoba (lub osoby), która ma za zadanie zaopiekować się Gośćmi tak, aby nie czuli się nieswojo. Zadaniem takiego opiekuna jest życzliwe przywitanie tych osób, udzielenie im podstawowych… Czytaj więcej »Chcesz przyjść na spotkanie?