Co to jest Toastmasters?

Od 95 lat organizacja Toastmasters International jest uznawana za wiodącą organizację zajmującą się rozwojem umiejętności komunikacyjnych i przywódczych. Dzięki Toastmasters, co tydzień ponad ćwierć miliona ludzi (bez względu na narodowość, poziom wykształcenia czy zawód) buduje swoje kompetencje w zakresie komunikacji.

Świat potrzebuje liderów

Jeśli myślisz, że lider to koniecznie człowiek z teczką i pod krawatem, mylisz się. Liderzy kierują rodzinami, klasami, szkolą zespoły, prowadzą firmy i są mentorami dla innych. Aby osiągać swoje cele liderzy ci muszą umieć efektywnie się komunikować. Mogą to robić regularnie

  • wygłaszając przemówienia,
  • otrzymując informację zwrotną,
  • prowadząc zespoły i pomagając innym w osiągnięciu swoich celów w sprzyjającej atmosferze.

„Po co ci to? Zamierzasz występować w telewizji?”

Takie pytania często zadają nam znajomi, koledzy z pracy, rodzina. A przecież każdy z nas sam dla siebie jest najlepszą marką. Przecież komunikujemy się zawsze i wszędzie i od naszych umiejętności w tym zakresie zależy czy załatwimy ważną sprawę w urzędzie, przesuniemy nie pasujące nam spotkanie czy nakłonimy współmałżonka na jakąś inwestycję. Część z nas nie prowadzi żadnych firm, szkoleń, ani nie stoi na czele grup. Część z nas jest w Toastmasters dla siebie.

„Nasza organizacja jest jedyną organizacją, jaką znam, poświęconą jednostce. Pracujemy razem, aby wydobyć to, co najlepsze w każdym z nas, a następnie wykorzystujemy te umiejętności, aby pomóc innym.”

Ralph Smedley, założyciel Toastmasters

W Toastmasters korzystamy ze sprawdzonego programu edukacyjnego, który nieustannie się rozwija, aby zaspokoić potrzeby swoich członków w wciąż zmieniającym się świecie. Wybór ścieżki należy do zainteresowanego w zależności od tego jakie umiejętności chce kształtować: strategie motywacyjne, wystąpienia publiczne, budowanie zespołu, czy jeszcze inne. Każdy z nas decyduje o swoich wyborach w Toastmasters.

Członkowie Toastmasters uczą się jak opowiadać swoje historie. Słuchają i odpowiadają. Planują i przewodzą. Dają informację zwrotną – i sami taką informację otrzymują.

Jak często ćwiczymy?

Spotkania Klubu Toastmasters IG Wodzisław odbywają się co 2 tygodnie. Każde spotkanie trwa około dwie godziny i ma charakter otwarty. Oznacza to, że każda osoba nie będąca członkiem klubu może przyjść, zobaczyć i posłuchać. W dowolnym momencie może zdecydować czy chce przyłączyć do nas i współtworzyć fantastyczne środowisko do nauki.

Obawiasz się, że Twoje umiejętności są niższe od naszych umiejętności, że nie nadążysz i że zawsze będziesz w tyle? Nic bardziej mylnego! Toastmasters zapewnia każdemu swojemu członkowi rozwój w dogodnym tempie i z każdego poziomu. To Ty decydujesz jak intensywnie chcesz się rozwijać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *